Кабмін нарешті визначиться з пенею за комунальні борги

Кабінет Міністрів України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства у квітні цього року визначать розмір і порядок стягнення пені за невчасні розрахунки за спожиті житлово-комунальні послуги.

Це визначено Національним планом дій на 2012 рік зі впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 рр., затвердженим указом Президента України Віктора Януковича №187/2012 від 12 березня цього року.

Згідно з документом, таким чином планується досягти 98% рівня розрахунків населення України за спожиті житлово-комунальні послуги.

За радянських часів громадяни сплачували комунальні послуги через «Ощадбанк», який, відповідно до документів в платіжних повідомленнях, сам вказував розмір пені. Однак, через невиплату чи затримку зарплати люди не мали змоги оплачувати комунальні послуги. Тому з 1996 року був запроваджений мораторій на штрафи та пеню за несплату за житлово-комунальні послуги. Втім, через декілька років нарахування пені вирішили відновити через борги населення за житлово-комунальні послуги.

17 грудня 2010 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про тимчасову заборону стягування з громадян України пені за невчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги». Згідно із законом, на борги за комунальні послуги, що утворяться з 1 січня 2011 року, нараховувалася пеня у розмірі 0,1%. Відповідно до нормативних документів, термін сплати цих послуг до 20 числа місяця наступного за звітний, тобто до 20 лютого, жодних штрафних санкцій не передбачається.

Україна комунальна