На 30 відсотків можуть зрости тарифи на водопостачання і водовідведення

На 30 відсотків можуть зрости з 1 січня 2013 року тарифи на водопостачання і водовідведення, кажуть у водоканалі. І це ще не все. Для мешканців багатоповерхівок вода може коштувати на 15-20 відсотків більше, ніж для приватного сектору.

У підприємстві пояснюють, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, вважає діяльність у багатоквартирному будинку не ліцензованою і її витрати не включає до тарифу на виробництво послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Тобто всередині будинку діяльність, пов’язана з наданням цих послуг, повинна тарифікуватися окремо.

Володимир Кузьма, директор КП «Тернопільводоканал»: «Водоканали можуть займатися діяльністю і безпосередньо надавати послуги всередині будинку за допомогою внутрішньо-будинкових систем водопостачання та водовідведення, але при умові, що ця діяльність буде окремо тарифікована і цей тариф буде достатній для того, щоб забезпечити прибутковість такої діяльності».

Окрім водоканалу, послуги всередині багатоквартирного будинку можуть також надавати й інші суб’єкти господарювання за окремими додатковими тарифами. Наприклад ЖЕК чи ОСББ, повідомляє телеканал ІНТБ