При спалюванні опалого листя може постраждати не тільки ваш організм, а й гаманець. У процесі згоряння в повітря виділяються пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. А бензопрен, який утворюється у тліючому без доступу кисню листі, може викликати у людини рак.
Також це шкодить екології навколишнього середовища, каже начальник управління житлово-комунального господарства Тернопільської міської ради Володимир Болєщук.
Володимир Болєщук: «Це є все ж таки наша екологія, за яку ми дбаємо. Це є і зниження якості грунтів, тому що виділяються різні такі речовини, які потрапляють у грунт. Тобто це є комплекс негативних заходів, який ми хотіли би унеможливити на території нашого міста».
Законодавство України сьогодні категорично забороняє спалювати листя в населених пунктах. Порушники цієї норми сплачуватимуть штраф від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Відслідковують протиправні дії відповідальні за це служби.
Володимир Болєщук: «Є екологічна інспекція, яка за цим слідкує. Також наше управління, також наші спеціалісти, які працюють по території міста. Якщо є такі факти – ми це виявляємо. Ми контролюємо і наші підприємства, й інші, щоб таких фактів не допускати».
Тернопільські комунальники, які прибирають листя на території міста, вивозять його на Микулинецьке кладовище. Також для цього можна використовувати місцеве сміттєзвалище.