Хочете оновити підлогу в помешканні і щось кардинально змінити? У цьому номері ми розкажемо про різні види покриття та особливості їх укладання.
Лінолеум буває різний
Обираючи лінолеум, варто пам’ятати про його структуру. Є кілька основних видів матеріалу. Кожний вид добре використовується для найрізноманітніших навантажень, і тут головне чітко визначити, яке покриття підходить безпосередньо вам. Основних напрямків два: синтетичний ПВХ (полівінілхлорид) і натуральний лінолеум. ПВХ-лінолеум буває гомогенний і гетерогенний. При виборі покриття слід знати, що гетерогенні ПВХ більше цінуються в приміщеннях, де зовнішній вигляд має не останнє значення, тоді як гомогенні колекції більше приносять користі в приміщеннях, де при максимальних навантаженнях підлозі потрібно зберігати свій первісний вигляд.
Якщо розглядати натуральний лінолеум, то слід зауважити, що цей продукт є ідеальним вибором для багатьох приміщень, вирізняючись своєю гігієнічністю та витривалістю. Придбавши лінолеум, не поспішайте його відразу укладати. Потрібно, щоб покриття вирівнялося — це по-перше. А по-друге, важливе значення має ваша підлога — її обов’язково треба почистити, вимити, порівняти при потребі, і тільки після цього укладати лінолеум.
Ламінат: якісний і дешевий
Ламінат – порівняно дешевий і міцний матеріал, штучний замінник паркету. Вкладати його легко, адже пластини не кріпляться до поверхні намертво, а щільно стикуються одна з одною за допомогою клею або так званим замковим способом. Останній нині найпопулярніший, бо дозволяє легко замінювати зіпсовані частинки конструкції. Проте є у ламінату й мінуси — він нестійкий до вологи. Тому деякі виробники обробляють його воском чи парафіном або ж покривають плити меламіном, з додаванням до нього карбідбору – третього за міцністю матеріалу у світі. Що товщий шар зовнішнього покриття, то менше стирається ламінат. Фахівці рекомендують стелити під ламінат пароізоляційну плівку. Між ламінатом та плівкою варто вкладати ще й підкладку, що робить матеріал шумостійким (бо навіть на ідеально обробленій поверхні підлоги ламінат може скрипіти чи хрустіти). Усе це сприяє вентиляції підлоги й запобігає її запріванню. Ламінат за правильної експлуатації прослужить близько 15–20 років. За його вкладання доведеться заплатити щонайменше 25 гривень за квадратний метр.
Паркет всьому голова
Паркет – найдорожчий вид покриття підлоги, але водночас найпопулярніший. Цінують його за довговічність, красу, міцність та природність. Це складені у візерунок дерев’яні планки завтовшки 15–20 мм. Якість, як і вартість паркету, залежить передусім від сорту деревини, з якої його виготовляють. Хороший паркет роблять із твердої деревини з найменшим лінійним розширенням. Штучний паркет підходить практично для будь-якого житла і для будь-якої частини квартири, за винятком хіба ванної кімнати та кухні: натуральне дерево дуже чутливе до вологи та коливань температури. До речі, його легко можна замінити, шліфувати, видаляти потертий верхній шар і знову покривати лаком. Після такої процедури старий паркет виглядає як новенький. Укладання підлоги паркетом – дорога й трудомістка процедура (обійдеться щонайменше у 40–60 гривень).
Плитка не для фараонів
Підлога вкрита плиткою – найдавніша в історії людства. Кам’яною плиткою покривали підлоги ще в будинках єгипетських фараонів. У сучасних інтер’єрах використовується плитка з мармуру, граніту або інших порід каменя. Найпоширенішою є керамічна. Плитку переважно використовують у ванні, кухні і передпокої. Вона довговічна, волого- і зносостійка, екологічна і є самостійним та дуже важливим елементом декору, особливо, якщо має малюнок. Вибираючи плитку, перш за все подивіться на її зворотну сторону: поверхня повинна бути рівною, без западин і тріщин. Це показник того, що при виготовленні використовувалася рівномірна керамічна суміш хорошої якості. Також плитка повинна бути не слизькою. Це особливо важливо для сходів, ванних кімнат і саун. Тут потрібні плитки з антиковзаючим покриттям, яке наноситься за допомогою лазера або спеціального шліфувального устаткування. І наостанок – керамічна плитка ідеально підходить для підлоги з підігрівом, вона добре прогрівається і поволі остигає, віддає тепло, нагадуючи цим кахельну піч.